אפילציה

טיפולי אנטיאייג'ינגטיפולי אפילציה בmcspa

אפילציה (או אלקטרוליזיס) היא תהליך הלחמה של פריצות נימי דם (כאשר הנימים נפגשים עם המטריקס נוצרות שערות). השיטה מוגדרת כקוסמטית. ביישומה מלחימים את נימי הדם ומנתקים אותם מהמטריקס, תהליך המוביל להסרת שיער לצמיתות מהגוף.

כידוע הרקמה המצמיחה את השערה נמצאת בשורש השערה. המיקום של תאים מיוחדים אלה הוא בעומק הדרמיס, ממש בגבול שבין הדרמיס לשכבה שמתחתיה, ושורש השערה מוקף כולו בתאי אפיתל מהאפידרמיס.

המחט החשמלית  מוחדרת דרך זקיק השערה לאזור הקרוב ככל האפשר לבסיס השורש של השערה, וזרם החילופין העובר דרכה יוצר חום רב בקצה שלה. הרקמה שמתחתיה נהרסת, יחד עם שורש השערה. התוצאה כוללת: זקיק הרוס שאינו מצמיח שוב שום שערה.

מהלך טיפול אפילציה

הטיפול מתבצע על ידי החדרת מחט דקיקה ומיוחדת לאפילציה לתוך זקיק השערה, העברת זרם חשמלי אשר צורב את השורש ובכך מנתק ומונע צמיחת שיער חוזרת והוצאת השערה באמצעות פינצטה. הטיפול באפילציה במחט חשמלית נעשה במהלך סדרת מפגשים.

הטיפול נחשב לבעל שיעורי הצלחה גבוהים מאוד.

הטיפול מיועד לכל סוגי השערות: שחור , ג'ינג'י, בהיר, לבן. שיער עבה ושיער פלומתי.

בניגוד להסרת שיער ע"י לייזר או הסרת שיער בשיטת IPL, שבהם נעשית שימוש באנרגיה אופטית, שבה  קרן האור מתמקדת  בפיגמנט השערה וכך נצרבים נימי הדם, באפילציה אותו תהליך נעשה ע"י מחט דקיקה והדבר אינו תלוי בפיגמנט השערה, דבר הנותן פתרון לשיער שאינו ניתן להסרה בשיטות החדישות יותר.

האזורים המומלצים לטיפול באפילציה

טיפולי אפילציה באיזור הפנים, בית השחי, מפשעות, אוזניים, כפות ידיים, וכפות רגליים הינם נפוצים ביותר. תחושת הכאב נסבלת אך מומלץ להשתמש במשחה מאלחשת כמו "אמלה" שמקטינה בצורה משמעותית את הכאב .

לאחר הטיפול מומלץ למרוח משחה הנקראת "ויטה מרפן" למספר ימים בכדי מנוע זיהומים והחלמה מהירה יותר של האזור שטופל.

לאחר כל טיפול אפילציה

עלולים להופיע  באזור המטופל פצעים קטנטנים, אשר יגלידו לאחר מספר ימים. הפצעים לא ישאירו צלקות או סימנים בעור, אך יש להקפיד לא לגרד אותם. במידה והטיפול מתבצע באזורים רגישים, כגון מפשעות או בתי שחי, ייתכן שהאזור יכאב מעט במשך מספר שעות לאחר הטיפול, אך הכאב יחלוף עד מהרה.

חסרונה של השיטה בכך שניתן ליישמה על אזורים יחסית קטנים.

מחירי אפילציה 

עלות הטיפול – 100 ₪ לרבע שעה של טיפול.

Untitled-1